Městská kulturní zařízení Bělá pod Bezdězem: Turistický oddíl

http://www.mkzbela.cz/

Turistický oddíl


O.S.Tajemství - oddíl turistiky Vás zve:

Turistika v květnu, v 2. máchovském měsíci V sobotu 4. 5. vás zveme na 2. putování s Máchou, tentokráte do hlubin Země - Bozkovské jeskyně. Začínáme na soutoku řeky Jizery a Kamenice u hotelu Pod Spálovem, kde bude registrace, občerstvení a krátká divadelní skeč. Poté se poutníci vydají na delší trasu po Riegrově stezce, Sejkorská kaplička, Bozkov, cca 15 km. Kratší trasa jde po Palackého stezce k Bozkovským jeskyním (prohlídka ve 13 h, delší trasa v 15 hodin, plná cena: 100 Kč). Bozkov - možnost výstupu na kostelní věž. Odjezd autobusu: v 7 h z MB, Bondy, z Doks, aut. nádr.,  v 7.30 h, z Bělé, u kapličky, v 7.45 h a další zastávky. Cena: 100 Kč. Je nutné si místo rezervovat na tel. č.: 720 584 360 (J. Bollard). Návrat mezi 17-18 h.

Mimořádný zájezd - středa 8. 5. - Kunratické Švýcarsko Odjezd z MB, Bondy, v 7.45 h, v 8 h Bělá, u Červené vily, a další zastávky, z Doks, aut. nádr., v  8.25 h, cena: 100-150 Kč. Pěší trasa do 10 km. Místa navštívená v podhůří Lužických hor: Skalní kaple, Karlův odpočinek, jeskyně Waltro, Dutý kámen - občerstvení Mařenice. Přihlášky na známém telefonním čísle viz výše.

Pozor,  změna - schůze turistů bude už 17. 5. na známém místě a v obvyklém čase, program: Máchovské putování, letní akce a jiné. Všem našim členům a příznivcům přinášíme naši novou webovou adresu:
www.tpdbelapodbezdezem.wbs.cz, e-mail: turistibela@seznam.cz.


VAŘENÍ V BEZDĚZSKÝCH LESÍCH
SRAZ V SOBOTU 9.3. V 7.50 hod. U ČESKÉ BRÁNY Jdeme za každého počasí a trasa bude asi 8 km.
Vlak jede v 8.20 a vystoupíme ve stanici Okna a zamíříme do okolních hvozdů.
Je dobré vzít si sebou dobrou náladu, odvahu a také polévky nejlépe gulášovou, hrachovou a buřta. Vaříme polévku zvanou Dynamit-Laudon tato polévka nám pak pomůže v zrychleném přesunu.
Těšíme se jako vždy na setkání s vámi.

VÍTÁNÍ JARA NA ŘEPAŘSKÉ DRÁŽCE A ROZLOUČENÍ SE ZIMOU V ÚDOLÍ POLEPKYTo vše se odehraje v sobotu 23.3. letošního roku a odjezd autobusu od kapličky bude v 7.15 hod.Program: Jízda vláčkem ze Sendražic a zpět - zastávka na Výrovně, zde opékání buřtů, které si přineseme a krátká procházka. Během jízdy je možno zpívat ale není  dovoleno vyskakovat z vagonku, předbíhat mašinku a přitom se posmívat strojvedoucímu. Údolí Polepky cca 6km. nenáročné trasy kolem bývalých mlýnů k Polepskému vodopádu. Zde bude i rozloučení s paní Zimou a přivítání Jara.
Občerstvení v První Pivní Polepské hospodě, no prostě tři P.
Návrat mezi 17 – 18 hod.Cena zájezdu je 200 Kč. Výlet je vhodný pro rodiny s dětmi TĚŠÍME SE NA SETKÁNÍ S VÁMI

Duben, první máchovský měsíc - turistika

Výlet po zapomenuté historii v okolí Klokočky - So 6. 4.
Odjezd vlaku: 9.19 h Bělá – město, 9.25 h Bělá – nádraží. Jdeme z ČD Malá Bělá přes Klokočku a Maníkovice a zpět, Malá Bělá, cca 15 km. Výlet s výkladem vede J. Müller, předseda o. s. Tajemství. Svačinu a dobrou náladu s sebou. Návrat v 15 hodin.


První máchovské putování
  -
So 20. 4.
10. ročníku zahajujeme v Benátkách - z důvodu úspory - nad Jizerou. Navštívíme málo známá místa na benáteckém zámku a vydáme se po stopách císaře Rudolfa po nové naučné stezce podle Jizery – trasy 8 a 15 km, mírně náročné, s občerstvením v Kochánkách. Při zpáteční cestě se zastavíme u pánů na Dražicích. Na tuto akci bude vypraven bus, místa je nutné si rezervovat na čísle: 720 584 360 (J. Bollard) a cena i se startovným je 80 Kč. Odjezdy busu: Doksy, aut. nádr. 7.45 h, Bělá u kapličky 8.00 hodin a další zastávky. MB 8.20 hodin. Tuto akci kromě tradičních organizátorů (viz jiný článek) připravuje město Benátky n. J. a benátečtí kamarádi - turisté. Těšíme se na setkání, přijďte a uvidíte.


Schůze turistů na základně u Koupaliště
-
Pá 26. 4.
Mimo jiné: máchovské akce, mimořádný zájezd 8. 5. Kundratické Švýcarsko aj. Hosté vítáni.

Vaření v přírodě -
So 27. 4.
Podrobnosti na schůzi a na nástěnkách. Hosté vítáni.