Městská kulturní zařízení Bělá pod Bezdězem: Máchovi v patách 2009

http://www.mkzbela.cz/

Máchovi v patách 2009

Máchovi v patách 2009

6. ročník turisticko-kulturního-didakticko-etapového putování ve stopách básníkových na místa známá i téměř neznámá, ale krásná a zajímavá, která by byl jistě navštívil, kdyby mu to čas jeho žití dovolil. Motto: Máchovské zrcadlení nejen ve vodních hladinách
V sobotu 28. března v 10,00 hod. byl v Infocentru Vojenských lesů ČR za vydatného deště slavnostně zahájen 6. ročník putování Máchovi v patách. O pravé máchovské naladění se zasloužil Mirek Kovařík a kytaristka a skladatelka Marta Němcová-Březinová recitací Máje podbarvenou hudbou a zpěvem. Po krátkém skeči ze života K. H. Máchy v podání Divadýlka na dlani se vyrazilo na trasu. Druhá etapa povede po nové naučné stezce z Bělé do Březinky okolo dvou studánek, a sice okolo studánky Březinka a Rousovské studánky. Není vyloučeno, že se setkáme s vílami, jak lesními tak studánkovými. Délka trasy je 12 km převážně lesem. Start na trasu je v Infocentru v Bělé pod Bezdězem na náměstí v 10,00 hod., registrace účastníků začne už od 9,00 hod. Pro účastníky, kteří přijedou vlakem na hlavní nádraží v Bělé pod Bezdězem, je v 9,00 hod. zajištěn svoz autobusem na náměstí.
V Informačním středisku Doksy, Bělá a Hradčany je ke koupi výroční turistická známka Máchovi v patách 2009.
Vyvrcholením putování Máchovi v patách je noční výstup na Bezděz.. Nejen pro máchovské romantiky je připraven od 21,00 hod. v purkrabském paláci koncert Wabiho Daňka. Od 20,00 hod. bude opět otevřena Velká věž. Plány tras:
  • 28. 3. - Hradčany – Velká Buková – okruh kolem hradčanských rybníků
  • 18. 4. - Bělá – studánka v Březince
  • 22. 5. - Noční výstup na Bezděz po Máchově stezce