Česká brána Klikni: Hrad Bezděz Klikni: Městská kulturní zařízení - Knihovna V. Holana Klikni: Radnice - Městský úřad Mařatkův pomník Na Stráž Klikni: Římskokatolická farnost Bělá pod Bezdězem Zámek Bělá pod Bezdězem hlavička
šipka
šipka
šipka
šipka
šipka
rezervace
KaSS
ČERVEN 2021
8
Knihovna Vl. Holana
úterý od 9:00
MKZ Bělá pod Bezdězem
výstava

Práce žáků v době distanční výuky

Foto
Děti v době online výuky tak docela nezahálely. Přesvědčí vás o tom malá výstava prací, kterou si děti z bělské základní školy samy také nainstalovaly v prostoru mezi dospělou a dětskou knihovnou Vl. Holana na Masarykově náměstí.

Takže čtenáři pozor! Až si půjdete vypůjčit knížku, nezapomeňte nahlédnout i do našeho čtecího koutku.

9
Výstavní sál MKZ
středa od 9:00
MKZ Bělá pod Bezdězem
výstava

Fenomén Igráček

Foto
Na výstavě pro celou rodinu čekají návštěvníky kromě historických i moderních podob osmicentimetrové postavičky také dva neprodejné unikáty, a to v podobě Hynka Berky z Dubé a Lipé a Miloslava Dismana, rodáka z Bělé pod Bezdězem. Putovní výstavu připravil český výrobce her a hraček, firma EFKO-karton s. r. o., ve spolupráci s Technickým muzeem v Brně a Inspirací Zlín.
Ke stažení
Plakát (jpg, 763 kB)

12
Jezová - Vrchbělá
sobota od 10:00
MKZ Bělá pod Bezdězem
turistika

Běž domů Ivane aneb mohou se vrátit?

Foto
Kdo by řekl, že už je to třicet let, kdy noha posledního ruského (tehdy ještě na půl roku sovětského svazu)opustila území našeho státu. Abychom si připomněli onu dobu a nechtěné sousedy v blízkém vojenském prostoru rozhodli jsme se uspořádat s Turistickým oddílem spolku Tajemství, výlet do minulosti.
MINULOST JADERNĚ - HLAVICOVÁ
V sobotu v 10:00 se sejdeme na Páterovské cestě u Uprchlického tábora Jezová (do navigací GPS 50.5323086N, 14.8002783E) ostatní viz. mapa v příloze. Odtud se vydáme k bývalému jadernému objektu JAVOR 52. Cestou i na místě samém se dozvíte zajímavosti nejen o objektu, ale i o vojenském prostoru. Kolem poledne se odtud vydáme na Vrchbělou k hotelu RELAX.
HISTORIE PŘÍCHODO - ODCHODOVÁ
Tady, se nejen občerstvíte (proto si nezapomeňte peněženky doma), ale také si prohlédnete minivýstavku k tématu a od 15. hodiny je pro vás přichystáno povídání s panem Michaelem Kocábem, který byl v roce 1991 předseda parlamentní komise pro dohled na odsun sovětských vojsk z Československa. Vyprávění a vzpomínky pana Michaela Kocába budou doplněny o písně Karla Kryla, Jaroslava Hutky a dalších autorů a interpretů, které máme spojené právě z dobou okolo let 1968 a 1989.
Těšíme se na vás - vstup zdarma
Pokud budete chtít využít k dopravě na Vrchbělou městský mikrobus přihlašte se prosím ZDE
Ke stažení
Mapa (jpg, 49 kB)
Plakát (jpg, 425 kB)

19
IC s expozicemi na zámku
sobota od 15:00
MKZ Bělá pod Bezdězem
vernisáž

Zahájením sezony na zámku nás provede vůdce loupežníků Wenzel Kummer

Vernisáž výstavy Nejslavnější absolvent dětské manufaktury na bělském zámku, vůdce loupežníků Wenzel Kummer z Vísky
I v letošním roce se nám zahájení návštěvnické sezony na bělském zámku posunulo na červen. Její start bude v IC s expozicemi na zámku v Bělé pod Bezdězem v sobotu 19. 6. 2021 v 15. 00 hodin vernisáží výstavy: Nejslavnější absolvent dětské manufaktury na bělském zámku, vůdce loupežníků Wenzel Kummer z Vísky. Pokud nám to opatření a okolnosti dovolí, připravíme i doprovodný program formou přednášky, či hudebního vystoupení. Výstava se připravuje ve spolupráci s Kummermuseem – Muzeem Bímšvence ve Vísce, které je z důvodu dlouhodobé nemoci majitele, v letošním roce uzavřeno.

25
lesopark Dolec
pátek od 16:00
MKZ Bělá pod Bezdězem

Otevřeme Dolec dětem

Foto
Pro deštivé počasí rušíme akci

26
nádvoří zámku
sobota od 14:00
MKZ Bělá pod Bezdězem
pro děti

Dětský den s Bělá Marketem na zámku

Foto
Vážení a milí, společně s děvčaty z Bodees Style chystáme pro Vás a hlavně pro Vaše malé děti Dětský den na zámku. Pokud to situace dovolí, a my věříme že ano, najdete na nádvoří bělského zámku zábavu na celé odpoledne. Děti si budou moci zadovádět na skákacím hradu a zkusit vlastní zručnost při různých dílničkách. Ke koupi tu budou opět zajímavé regionální produkty a občerstvení. Těšíme se na Vaši účast. Vaše kultura

KALENDÁŘ
KONTAKTY
Kulturní a společenské středisko

tel.: 326 701 216
mob. 731 966 238
mapa
© 2012 - 2021 MKZ Bělá pod Bezdězem, ilustrace Oldřich Jelen, Webmaster,