Česká brána Klikni: Hrad Bezděz Klikni: Městská kulturní zařízení - Knihovna V. Holana Klikni: Radnice - Městský úřad Mařatkův pomník Na Stráž Klikni: Římskokatolická farnost Bělá pod Bezdězem Zámek Bělá pod Bezdězem hlavička
šipka
šipka
šipka
šipka
šipka
rezervace
KaSS
ŘÍJEN 2020
8
Zámek (1. patro)
čtvrtek od 17:00
Muzeum Podbezdězí
přednáška

Zdeněk Kalista

Před 120 lety se v Benátkách nad Jizerou narodil přední český historik Zdeněk Kalista. O jeho životních osudech bude v Muzeu Podbezdězí hovořit PhDr. Renata Ferklová, kurátorka literárního archivu Památníku národního písemnictví.
Vstupné: 30 Kč

10
Zámek (1. patro)
sobota od 15:00
Muzeum Podbezdězí
beseda

Ohníčky, skály a my

Foto
Srdečně Vás zveme na setkání s autorem obrazů Ivanem Podobským, jehož výstava probíhá V Muzeu Podbezdězí. Malíř a lidový sochař, fušer Ivan Podobský vystudoval na hudebně-dramatickém oddělení Pražské konzervatoře. V roce 1978 vstoupil do divadla Semafor a současně byl až do konce 90. let bubeníkem, resp. perkusionistou kultovní skupiny Jablkoň. V poslední době se věnuje malování a sochařství, resp. kamenictví a v tomto směru se živí i jako restaurátor památek.

17
Komorní sál MKZ
sobota od 15:00
MKZ Bělá pod Bezdězem
pro děti

O Palečkoví

Foto
V rodině chalupníka se jednoho dne narodil chlapeček, nebyl o nic větší než palec u ruky, a tak mu rodiče dali jméno Paleček. Rodičům pomáhal, jak jen mohl. Jednoho dne dokonce tatínkovi „dostrkal“ oběd v košíku přímo na pole…a tam začíná naše pohádka.

Hraje Divadýlko Mrak z Havlíčkova Brodu.

Z důvodu hygienických opatření prosíme rezervujte místenky.
Vstupné: 40 Kč (předprodej), 40 Kč (před začátkem akce)
REZERVACERezervovat je možné ještě 46 vstupenek. | PŘEDPRODEJPředprodej vstupenek v Infocentru.
(Masarykovo nám. 140, Bělá p. Bezdězem)

24
sobota
Muzeum Podbezdězí

Vrátenský větrný mlýn

Foto
Zveme Vás na exkurzi do větrného mlýna ve Vrátně, který v posledních letech prošel důkladnou rekonstrukcí. Mlýnem nás provede jeho majitel Aleš Křemen. Sraz zájemců je v 9 hodin před mlýnem. Dopravu si zájemci exkurze zajistí sami.

KALENDÁŘ
KONTAKTY
Kulturní a společenské středisko

tel.: 326 701 216
mob. 731 966 238
mapa
© 2012 - 2020 MKZ Bělá pod Bezdězem, ilustrace Oldřich Jelen, Webmaster,