Česká brána Klikni: Hrad Bezděz Klikni: Městská kulturní zařízení - Knihovna V. Holana Klikni: Radnice - Městský úřad Mařatkův pomník Na Stráž Klikni: Římskokatolická farnost Bělá pod Bezdězem Zámek Bělá pod Bezdězem hlavička
šipka
šipka
šipka
šipka
šipka
rezervace
KaSS
ZÁŘÍ 2020
4
nádvoří zámku
pátek od 21:00
MKZ Bělá pod Bezdězem
divadlo

Divadelní představení - Úl - V.A.D. Kladno

Foto
Hra Úl s podtitulem „včelařské divadelní rondo“ je komediální sondou
do ročního fungování jedné základní organizace Českého svazu
včelařů. Ve smyslu hudebního ronda se střídá refrén spolkových
schůzí s dějem na jednotlivých stanovištích. Jsou včelaři něčím
specifičtí, nebo představují běžný vzorek populace? Jací jsou vlastně
a co mají společného lidé a včely? A vejdou se všichni do úlu?

Předprodej vstupenek v Knihovně Vl. Holana a na informačním centru na zámku
Vstupné: 100 Kč (předprodej), 120 Kč (před začátkem akce)
REZERVACE UZAVŘENYRezervace již byly uzavřeny.
Vstupenky si můžete zakoupit před představením bez rezervace.

11
Zámek (1. patro)
pátek od 16:00
MKZ Bělá pod Bezdězem
vernisáž

Otevření nové zámecké expozice

Foto
Expozice o životě a díle výtvarníka, scénografa a herce Jaroslava Weigela, nazvaná POSLEDNÍ TEČKA. Slavnostní otevření proběhne v IC s expozicemi na zámku v Bělé pod Bezdězem ve druhém patře jihozápadního křídla (nad muzeem).

11
Kostel Pov. sv. Kříže
pátek od 17:00
MKZ Bělá pod Bezdězem
hudba

Koncert Olgy Procházkové a Františka Šmída k zahájení setkání rodáků Města Bělá pod Bezdězem

Foto
Tóny nejkrásnějších skladeb nejen raného baroka v podání operní pěvkyně Olgy Procházkové s varhanním doprovodem Františka Šmída zahájí setkání Rodáků a přátel města Bělá pod Bezdězem.
Vstupné je dobrovolné, po koncertu bude možné zakoupit CD.

12
Výstavní sál MKZ
sobota od 10:00
MKZ Bělá pod Bezdězem
vernisáž

"Naše Jitka Blechová"

Foto
Den věnovaný rodákům zahájíme ve Výstavním sále MKZ na Masarykově náměstí vernisáží. Jitka Blechová, rozená Fousková, se v našem městě narodila a celý život tu také pracovala. Mnozí si ji pamatují jako učitelku a ředitelku mateřské školy. Pro město vypracovala mimo jiné obálku a grafiky ke knize Bělá pod Bezdězem i návrhy turistických razítek, které používáme dodnes. Bohužel nás před pěti lety opustila, a tak bude letošní výstava také vzpomínkou na ni. Její odkaz připomene její sestra, také výtvarnice, Eva Ševců. Při vernisáži uslyšíte hudební vstup skupiny TRIO COLORE (Základní umělecká škola Mnichovo Hradiště) a slovo k výstavě pronese doc. PhDr. Jaroslav Vančát, Ph.D.
Ke stažení
Pozvánka (jpg, 1,04 MB)
Plakát (jpg, 1,82 MB)

12
Park na Masarykově náměstí
sobota od 10:30
MKZ Bělá pod Bezdězem

Setkání rodáků a přátel města Bělá pod Bezdězem

Foto
Od 10.30 do 12 hod. se můžete v parku na Masarykově náměstí setkávat s dobrovolnými or-ganizacemi města, které budeme postupně představovat, a připravujeme pro vás i připomínku a prohlídku stávajících i bývalých podniků ve městě. Jedná se o připomenutí výroby, která probíhá nebo probíhala v našem městě. Své dveře nám otevře základní škola (která momentálně poskytla azyl také výtvarné třídě ZUŠ Mladá Boleslav), dále mateřská škola i místní hasiči.

Od 14 do 17 hod. jste opět zváni do parku na náměstí, kde je připraven komponovaný pořad, ve kterém budeme vzpomínat na rodáky města a také budou předány křišťálové pečetě jako ocenění za práci pro město. Hudebně nás budou provázet Sestry Havelkovy.

V 18 hod. vás pozve místní pěvecký soubor Carillon na koncert k 15 letům svého založení do vestibulu radnice na Masarykově náměstí.

K setkání se připojil také Music Club Sokolovna, který zve od 20 hod. na koncert skupiny WOTAZNÍK, která představuje svou novou desku. Během večera dále zahrají skupiny SENDWITCH, ANARCHIA a JOKER BEAT.
Ke stažení
Plakát s programem (jpg, 1,85 MB)

13
Park na Masarykově nám.
neděle od 10:00
MKZ Bělá pod Bezdězem
jarmark

Posvícení

Foto
Posvícenský jarmark vám kromě stánků nabídne poslech Staropražské kapely Hašlerka, Diva-dlo eMILLIon přiveze pouliční kapelu na chůdách, kramářské písně a kuplety, pohádku i hry pro děti. Kromě toho zažijete prvorepublikový box a uvidíte také jak se tančí na prověšeném laně.
Neděle bude věnována nejen posvícení, ale také prohlídce památek.
V rámci Dnů evropského historického dědictví (EHD) vám zdarma otevřou své brány radnice, Česká brána, kostel sv. Václava, kostel Povýšení sv. Kříže, zámek i Muzeum Podbezdězí. Dále je pro vás připravena nabídka projížďky kočárem a programy v jednotlivých památkách.

19
Komorní sál MKZ
sobota od 15:00
MKZ Bělá pod Bezdězem
pro děti

Pinocchio

Foto
Nezávislé divadlo Patrika Šimůnka přiveze pohádku o dobrodružstvích dřevěného panáčka, na kterém se vždycky pozná, když lže.
Vstupné: 40 Kč (předprodej), 40 Kč (před začátkem akce)
REZERVACE UZAVŘENYRezervace již byly uzavřeny.
Vstupenky si můžete zakoupit před představením bez rezervace.
Ke stažení
Plakát (jpg, 746 kB)

22
Park na Masarykově náměstí
úterý od 16:00
Muzeum Podbezdězí
přednáška

Historické procházky městem

Víte kde například stával "Panský dům" nebo "dům vojanský"? Kde býval taneční a divadelní sál? Procházka s podtitulem Památné domy na bělském náměstí Vám přiblíží historii domů, které náměstí lemují. Průvodkyní bude pracovnice Muzea Podbezdězí Barbora Stehlíková.

26
Zámek (1. patro)
sobota od 15:00
Muzeum Podbezdězí
beseda

100 let založení bělského skautingu

Foto
V rámci výstavy 100 LET ZALOŽENÍ BĚLSKÉHO SKAUTINGU, která probíhá v Muzeu Podbezdězí Vás srdečně zveme na přátelské setkání s bělskými skauty a skautkami.

KALENDÁŘ
KONTAKTY
Kulturní a společenské středisko

tel.: 326 701 216
mob. 731 966 238
mapa
© 2012 - 2020 MKZ Bělá pod Bezdězem, ilustrace Oldřich Jelen, Webmaster,