Česká brána Klikni: Hrad Bezděz Klikni: Městská kulturní zařízení - Knihovna V. Holana Klikni: Radnice - Městský úřad Mařatkův pomník Na Stráž Klikni: Římskokatolická farnost Bělá pod Bezdězem Zámek Bělá pod Bezdězem hlavička
šipka
šipka
šipka
šipka
šipka
rezervace
KaSS
ČERVEN 2020
6
IC s expozicemi na zámku
sobota od 14:00
MKZ Bělá pod Bezdězem
vernisáž

Zahájení sezony v IC na zámku, vernisáž Příběhy městských bran

Foto
Turistickou sezonu nám v IC s expozicemi na zámku v Bělé pod Bezdězem zahájí v sobotu 6. června 2020 ve 14. 00 hodin otevření nové expozice středověku Příběhy městských bran v dalším zámeckém sklepení. Jednotlivé bělské městské brány tu představí středověký život kolem i v Bělé u Bezdězu. Tak třeba Kuřivodská brána, také nazývaná Odraná bude vyprávět o zániku cisterciáckého opatství Hradiště nad Jizerou. Ve 14. 30 hodin si prohlédneme výstavu z cyklu Bělské dětské manufaktury, nazvanou Klobouky, která vzniká ve spolupráci s Muzeem a informačním centrem v Novém Jičíně, městě klobouků. Vernisáž výstavy doprovodí v 15. 00 hodin dílnička, na které si děti budou moci nazdobit slušivý klobouček. Vstupné dobrovolné.

6
IC s expozicemi na zámku
sobota od 15:00
MKZ Bělá pod Bezdězem

Sobotní dílnička na zámku - plstěné kloboučky - zdobení

Vážení, zveme Vás srdečně na sobotní dílničku do IC na bělském zámku. Tentokrát si vyzkoušíme zdobení a tvarování plstěných kloboučků. K dispozici budeme mít polotovary na které budeme buď přišívat nebo lepit doplňky podle vlastní fantazie. Tato dílnička se tématicky vztahuje k expozici bělské zámecké manufaktury, kde děti v osmnáctém století vyráběly mimo jiné právě plstěné klobouky. Dílnička navazuje na slavnostní otevření expozic bělského zámku, které proběhne 6.6. od 15:00 hod. Přijďte vyzkoušet svojí zručnost a fantazii. Těšíme se na Vás.

9
IC s expozicemi na zámku
úterý od 18:00
MKZ Bělá pod Bezdězem

Zámecký klubík - Keramika - glazování

Foto
Vážení a milí klubíkáři,
zvu Vás srdečně a už konečně na glazování keramiky, kterou jsme společně na přelomu roku vyrobili.
Další pokračování tvoření v zámeckém klubíku nastane až na podzim.Nyní se sejdeme pouze my, kteří máme rozpracovanou keramiku. Těším se, že se po delší pauze znovu uvidíme a popovídáme. Marcela
Vstupné: 50 Kč

10
IC s expozicemi na zámku
středa od 15:00
MKZ Bělá pod Bezdězem

Zámecký klubík - Keramika - glazování

Foto
Milé děti
v zámeckém klubíku mi bylo bez vás trošku smutno. Ale už nebude, protože se s těmi z Vás, které máte rozpracovanou nenaglazovanou keramiku uvidím a to ve středu od tří hodin. Tak se budu těšit, jak si spolu domalujeme naše výrobky a třeba i trošku zařádíme. Marcela
Vstupné: 30 Kč

12
pátek od 17:00
Římskokatolická farnost Bělá p. B.

Noc kostelů

Foto
Již tradiční akce pro všechny, kdo se rádi podívají do kostela mimo bohoslužby. Podrobný program všech bělských kostelů otevřte v příloze.
Ke stažení
Program Noci kostelů 2020 (jpg, 1,74 MB)

20
nádvoří zámku
sobota od 15:00
MKZ Bělá pod Bezdězem
pro děti

O kohoutkovi a slepičce

Foto
Malé divadélko Praha
Rostislav a Anna Novákovi

Kdo by neznal klasickou pohádku O kohoutkovi a slepičce, kterak se slepička snaží zachránit chamtivého kohoutka.
Druhá Krabičková pohádka má jednoduchý příběh, ve kterém vystupuje král Krabicius, princezna Krabička, babice Krabice a drak Krabičák.

Vzhledem k situaci kolem shromažďování lidí a rychle se měnícím podmínkám společenských akcí jsem se rozhodli červnovou pohádku umístit pod širé nebe. V červnu již bývá krásně teplo a venku si můžete lépe udržet rozestupy a přitom svým dětem dopřát divadelní pohádku.
Vstupné: 40 Kč
Ke stažení
plakát (jpg, 1,02 MB)

KALENDÁŘ
KONTAKTY
Kulturní a společenské středisko

tel.: 326 701 216
mob. 731 966 238
mapa
© 2012 - 2020 MKZ Bělá pod Bezdězem, ilustrace Oldřich Jelen, Webmaster,