Česká brána Klikni: Hrad Bezděz Klikni: Městská kulturní zařízení - Knihovna V. Holana Klikni: Radnice - Městský úřad Mařatkův pomník Na Stráž Klikni: Římskokatolická farnost Bělá pod Bezdězem Zámek Bělá pod Bezdězem hlavička
šipka
šipka
šipka
šipka
šipka
rezervace
KaSS
BŘEZEN 2020
7
sobota od 14:00
MKZ Bělá pod Bezdězem

Masopust

Foto
V letošním roce si můžete masky nechat dotvořit od 13 hod. u MKZ na Masarykově náměstí malováním na obličej (paní Sabová).

Tradiční masopustní průvod vyjde od budovy Městských kulturních zařízení krátce po 14. hodině. Provázet ho bude masopustní kapela BDO pod taktovkou Václava Hašlera. U radnice si masky vyžádají klíč od města a povolení k průchodu a hned vedle se průvod chystá přivítat také kavárna Stará pošta. Odtud povede cesta tradičně Českou ulicí k České bráně, na parkoviště u Atmosu a letos zamíří i k restauraci Bowling – JAJ v Máchově ulici. Nakonec ušlým pocestným poskytne azyl místní sokolovna, kde se můžete občerstvit a potom se už jen vrhnout do tance při dvouhodinovém hudebním programu kapely Old country band.

Tak si připravujte masky a hurá do průvodu.

12
Komorní sál MKZ
čtvrtek od 17:00
MKZ Bělá pod Bezdězem
beseda

Extrémní Island po vlastní ose

Foto
Mlhou zahalené Shetlandy, zelené Ovčí ostrovy a 12m plachetnice. Loď pluje proti větru a v příďové kajutě nedobrovolně skáčeme nad postelí. Blížíme se k Islandu a po boku plachetnice se objevuje stádo kosatek …
A pak už je tu on – kouzelný ostrov opředený mnohými tajemstvími. Horká země, ledovce, čarodějné hory, duhy nad vodopády. Vydáváme se na expedici autem s pohonem 4x4 po horských silnicích. Cesta vede lávovými poli, projíždíme mezi ostrými kameny, jedeme sněhem i blátem. Kapitolou samu pro sebe jsou zákeřné brody. Jeden z nich se nám málem stal osudným!

Přednáší Tomáš Kůdela

V rámci měsíce knihy je vstupné zdarma.

14
Komorní sál MKZ
sobota od 15:00
MKZ Bělá pod Bezdězem
pro děti

Jak zvířátka k Petrovským přišla

Foto
Divadlo eMILLIon přiveze až z Větrného Jeníkova činoherně-loutkový příběh na motivy známé pohádky Zvířátka a Petrovští. Zvířátka se vydají do světa, aby si uchránila své životy před zlými majiteli. Cestou se potkají, spřátelí a zažijí spolu dobrodružství. Až jednou přijdou k domečku, ze kterého voní polévka...
Vstupné: 40 Kč (předprodej), 40 Kč (před začátkem akce)
REZERVACERezervovat je možné ještě 46 vstupenek. | PŘEDPRODEJPředprodej vstupenek v Infocentru.
(Masarykovo nám. 140, Bělá p. Bezdězem)

21
IC s expozicemi na zámku
sobota od 16:00
MKZ Bělá pod Bezdězem
výstava

Vernisáž výstavy výtvarných děl skupiny Spektrum nazvaná Fantazie

Foto
Vážení, zveme Vás srdečně na vernisáž výstavy děl výtvarného sdružení Spektrum, tentokrát nazvanou Fantazie. Přijďte se pokochat krásnými obrazy do Informačního centra na bělském zámku. Vernisáž začíná od 16.00 hod. a výstava potrvá do 29.4.2020.

22
IC s expozicemi na zámku
neděle od 13:00
MKZ Bělá pod Bezdězem

Nedělní dílnička na zámku - Slepičky ze sena

Foto
Tradiční dílnička v infocentru na zámku s oblíbenou lektorkou Janou Císařovou. Blíží se velikonoce a tak si společně vytvoříme jarní dekoraci a to slepičky ze sena. Pozor, tentokrát v neděli!!! Těšíme se na Vás.
Vstupné: 50 Kč
REZERVACERezervovat je možné ještě 11 vstupenek. |

28
IC s expozicemi na zámku
sobota od 13:00
MKZ Bělá pod Bezdězem
jarmark

Bělá Market "Jaro"

Foto
A je to opět tady, Bodees Style a Městská kultruní zařízení pro Vás chystají další Bělá Market, tentokrát na téma "Jarní Inspirace"!! V sobotu 28.3.2020 budou v IC na bělském zámku ke koupi krásné a kvalitní věcičky, jak je již u Bělá Marketů tradiční, zejména od regionálních výrobců. Pochutnáte si na výtečném občerstvení, pokocháte se výstavou polodrahokamů a můžete si zkusit uplést pomlázku nebo vyrobit velikonočních dekorací. Těšíme se na Vás.

KALENDÁŘ
KONTAKTY
Kulturní a společenské středisko

tel.: 326 701 216
mob. 731 966 238
mapa
© 2012 - 2020 MKZ Bělá pod Bezdězem, ilustrace Oldřich Jelen, Webmaster,