Česká brána Klikni: Hrad Bezděz Klikni: Městská kulturní zařízení - Knihovna V. Holana Klikni: Radnice - Městský úřad Mařatkův pomník Na Stráž Klikni: Římskokatolická farnost Bělá pod Bezdězem Zámek Bělá pod Bezdězem hlavička
šipka
šipka
šipka
šipka
šipka
rezervace
KaSS
ČERVEN 2019
5
IC s expozicemi na zámku
středa od 15:00
MKZ Bělá pod Bezdězem
pro děti

Zámecký klubík

Foto
Milé děti, jak jsem slíbila, tak činím.
Zvu vás opět do bělského zámku. Tentokrát ale nebudeme tvořit. Vrátíme se společně do dob dávno minulých a povíme si o historii našeho města i zámku, o jeho bývalých majitelých a jejich osudech.
Nebojte, prohlídku přizpůsobím vašemu zájmu a věku.
Těším se na Vás. Marcela
Vstup je volný.
Vhodné pro školní děti.

8
Park na Masarykově nám.
sobota od 10:00
MKZ Bělá pod Bezdězem

Není Bělá jako Bělá

Zveme všechny místní Běláky na sobotní program k akci „Není Bělá jako Bělá“.

Delegace z měst a obcí, které mají v názvu Bělá, projdou průvodem Českou ulicí k pavilonu, kde od 10 hodin postupně představí svá města nejen slovně, ale také živým obrazem z historické události. Budou probíhat soutěže a hrát hudba. Jako doprovodný program můžete navštívit výstavu rádií ve Výstavním sále MKZ, v Komorním sále budete moci sledovat promítací smyčku fotografií z minulých setkání Běláků, a podle počasí uvidíme i balóny nad Bělou. Od 14 hodin uslyšíte světové evergreeny v podání kapely Wendy´s band, od 17 hod. zahraje mladá autorská rocková skupina Wotazník a večer bude patřit naopak starším rockerům. Těší se na Vás The Heretics group.

Od 20 hod. nám balonáři v rámci Balonového hemžení, které probíhá souběžně s akcí, Není Bělá jako Bělá, přivezou upoutaný balon do parku na náměstí a pokud dovolí počasí, uvidíme i start a odlet. Balonová ohňová show tentokrát vypukne ve 22 hod. na Masarykově náměstí.


Kromě toho všeho nabízíme prohlídku městem s průvodcem, která odchází ve 14 hod. od MKZ na Masarykově náměstí, ve stejnou dobu začnou také dojíždět na náměstí historická vozidla, která se u nás zastaví během své cesty v rámci Veteránského rojení na Lobči.

Můžete si vybrat také turistickou vycházku s průvodcem na Valdštejnsko, která vás zavede k loveckému zámečku. Zájemci se sejdou ve 13.00 v parku u fontány, kde dostanou bližší informace.

Na zámku se můžete od 13 zúčastnit dílničky Zvířátka ze sena pod vedením lektorky Jany Císařové. Vstupné na dílničku je 50 Kč. Všechny děti zveme na pohádku O Princezně Majolence, která začíná v 16 hod. na zámeckém nádvoří. Na pohádku je vstup volný.

Těšíme se na příjemný sobotní den s Vámi.

8
IC s expozicemi na zámku
sobota od 13:00
MKZ Bělá pod Bezdězem

Sobotní dílnička - zápichy - zvířátka ze sena

Foto
Na první sobotu v měsíci pro Vás v naší zámecké dílně chystáme příjemné, tvořivé odpoledne. Tentokrát k nám opět zavítá oblíbená lektorka, paní Jana Císařová a společně si vyrobíme zápichy v podobě zvířátek ze sena.
Kdo máte chuť a čas, přijďte v sobotu 8. června 2019 ve 13:00 hod. do Infocentra na zámku. Těšíme se na Vás.
Vstupné: 50 Kč (před začátkem akce).

15
Zámek (1. patro)
sobota od 16:00
Muzeum Podbezdězí
vernisáž

Četnické historky z Podbezdězí

Foto
Výstava Četnické historky z Podbezdězí je částí cyklu výstav, které od června můžete shlédnout na všech pobočkách Muzea Mladoboleslavska a jejichž dějištěm bylo Mladoboleslavsko, Bělsko a Benátecko. V našem muzeu představí některé reálné kriminální kauzy z 20. a 30. let 20. století v Bělé a okolí. Výstavu doprovodí fotografie z Četnické stanice Chlumec nad Cidlinou, z fotoarchivu Muzea Mladoboleslavska a ilustrativní fotografie Pavlíny Bongové.

22
IC s expozicemi na zámku
sobota od 14:00
MKZ Bělá pod Bezdězem
jarmark

BĚLÁ MARKET "léto"

Foto
Letos se již podruhé bude v IC na bělském zámku konat akce nazvaná BĚLÁ MARKET, pořádaná děvčaty Bodees Style. Přijďte si třeba vytvořit náramek, uplést věneček z lučního kvítí, koupit nebo vlastníma rukama vyrobit přírodní kosmetiku. Prozkoumáme energii našeho těla, vyzkoušíme nové trendy v líčení a pokocháme se krásnými obrazy. Tohle všechno a ještě více v sobotu 22.6.2019 od 14.00 hod. na zámku. Těšíme se na Vás.

22
MKZ, Masarykovo náměstí
sobota od 15:00
MKZ Bělá pod Bezdězem
pro děti

Kvak a Žbluňk

Foto
Známý pohádkový příběh dvou nerozlučných kamarádů. Hraje divadlo Tondy Novotného.
Vstupné: 30 Kč (předprodej), 30 Kč (před začátkem akce).
REZERVACE UZAVŘENYRezervace již byly uzavřeny.
Vstupenky si můžete zakoupit před představením bez rezervace.

26
Zámek (1. patro)
středa od 17:00
Muzeum Podbezdězí
přednáška

Počátky české detektivky

Foto
Přednáška Mgr. Moniky Kolářové Kipeťové o počátcích české detektivní tvorby a o jejích autorech, např. Eduardu Fikerovi a Emilu Vachkovi, kteří položili základy české detektivní školy, na níž dodnes navazuje celá řada pozdějších autorů.
Vstupné: 30 Kč (před začátkem akce).

KALENDÁŘ
KONTAKTY
Kulturní a společenské středisko

tel.: 326 701 216
mapa
© 2012 - 2019 MKZ Bělá pod Bezdězem, ilustrace Oldřich Jelen, Webmaster,