Česká brána Klikni: Hrad Bezděz Klikni: Městská kulturní zařízení - Knihovna V. Holana Klikni: Radnice - Městský úřad Mařatkův pomník Na Stráž Klikni: Římskokatolická farnost Bělá pod Bezdězem Zámek Bělá pod Bezdězem hlavička
šipka
šipka
šipka
šipka
šipka
rezervace
KaSS
KVĚTEN 2019
1
Výstavní sál MKZ
středa od 13:30
MKZ Bělá pod Bezdězem
výstava

ŽENA A KVĚTINA

Foto
K májovému měsíci patří také romantické obrazy, a co si můžeme představit romantičtějšího než právě námět ženy a květiny zachycené štětcem bělské výtvarnice, Světlany Žalmánkové.
Na vernisáž výstavy Vás zveme dne 1. května od 13,30 hod. do výstavního sálu.

1
Park na Masarykově náměstí
středa od 14:00
MKZ Bělá pod Bezdězem
hudba

POETICKÝ PIKNIK

Foto
Oslavy prvního květnového dne jsou pojaty různě, mohou to být studentské majálesy, někde se stále slaví jako svátky práce. U nás se přikláníme k nejstarším kořenům a to je oslava lásky, plodnosti, zrození. První květnový den v Bělé tedy oslavíme s hudbou a básněmi.
V hudebním altánu uslyšíte hudební skupinu ISARA a poetické vstupy Divadýlka na dlani z Mladé Boleslavi.
Ke stažení
plakát (jpg, 5,07 MB)

4
IC s expozicemi na zámku
sobota od 13:00
MKZ Bělá pod Bezdězem
vernisáž

Zahájení sezóny v IC na zámku, Otevření další části expozice Romantická archeologie Bělska, Výstava - Když se bourec napapá

Foto
V sobotu 4. května v IC s expozicemi zahajujeme návštěvnickou sezonu otevřením další části expozice Romantická archeologie Bělska, tentokrát o praboru na pláních pod Bezdězem a rozchváceném zlatém pokladu z Bořejovské hory.
Dále bude otevřena výstava s názvem Když se bourec napapá, nejen o zamýšleném chovu bource morušového v zámecké dětské manufaktuře a založení morušových plantáží na svazích bělského zámku, ale i o výrobě hedvábí, které si při rukodělné dílničce v tentýž den budeme moci omalovat.

30
Sokolovna
čtvrtek od 9:00
MKZ Bělá pod Bezdězem
pro děti

Revue Na kouzelném paloučku

Pořad pro mateřské školy a 1. - 3. třídy základní školy, ke dni dětí. Představení zahraje loutková skupina LOUDADLO od 9.00 a od 10.30 hod. Obě představení jsou přístupná také veřejnosti.

KALENDÁŘ
KONTAKTY
Kulturní a společenské středisko

tel.: 326 701 216
mapa
© 2012 - 2019 MKZ Bělá pod Bezdězem, ilustrace Oldřich Jelen, vytvořil Webmaster, starší články najdete v Archívu 16d201905