Česká brána Klikni: Hrad Bezděz Klikni: Městská kulturní zařízení - Knihovna V. Holana Klikni: Radnice - Městský úřad Mařatkův pomník Na Stráž Klikni: Římskokatolická farnost Bělá pod Bezdězem Zámek Bělá pod Bezdězem hlavička
šipka
šipka
šipka
šipka
šipka
rezervace
KaSS
DUBEN 2019
4
Komorní sál MKZ
čtvrtek od 18:00
MKZ Bělá pod Bezdězem
beseda

Zápisky z Tibetu

Foto
O Tibetu s překladatelkou Mgr. Kamilou Hladíkovou.
Beseda představí Tibet prostřednictvím knihy Zápisky z Tibetu z pera básnířky, esejistky a aktivistky Cchering Özer (nar. 1966), která je v současnosti jedním z nejvýraznějších hlasů komentujících a dokumentujících současné dění na „střeše světa“. V říjnu 2015 vyšel český překlad této autorčiny "osudové" knihy, která Özer v roce 2004 přivedla na dráhu disidentky a nezávislé spisovatelky.
Vstupné: 50 Kč (před začátkem akce).

6
IC s expozicemi na zámku
sobota od 13:00
MKZ Bělá pod Bezdězem

Velikonoční setkávání - dílnička - velikonoční dekorace, pomlázky

Foto
Přípravy na Velikonoce jsou v plném proudu a my nemůžeme a nechceme zůstat stranou. Připravujeme pro Vás sobotní velikonoční setkávání v Infocentru na zámku. Zde budeme vítat jaro pletením pomlázek, vyráběním různých velikonočních dekorací a připomínkou svátečních tradic. Průvodkyněmi nám budou dámy Blanka Bajerová, tedy Blanka Květinka a Šárka Kučírková, ale i další milí pomocníci. Přijďte si s námi uplést pomlázku, ozdobit kraslice nebo třeba jen načerpat jarní pohodovou atmosféru.
Vstupné: 50 Kč (před začátkem akce).

7
IC s expozicemi na zámku
neděle od 14:00
MKZ Bělá pod Bezdězem
jarmark

BĚLÁ MARKET "jaro"

Foto
Vážení a milí, zveme Vás srdečně na první BĚLÁ MARKET do Infocentra na zámku. Na neděli zde bude pro Vás připraven opravdu zajímavý program, v rámci kterého si můžete vyrobit vlastní harmonický náramek s minerály, velikonoční dekoraci, dozvíte se o nebývalé síle bylinek nebo o jarní očistě naší duše, bude pro Vás připraveno malé občestvení. To vše podpoří krásné fotografie přírody. V prodeji budou bylinky, šperky Bodees a dekorace.Program pro Vás připravily Soňa a Eva Bodees Style, o kterých je známo, že propadly vášni tvoření osobních šperků a svatebních doplňků.Při tvorbě se nechávají inspirovat krásou krystalů a drahých kamenů, přírodou a láskou.
Vstupné: 30 Kč (před začátkem akce).

11
Zámek (1. patro)
čtvrtek od 17:00
Muzeum Podbezdězí
přednáška

Člověk a jeskyně severních Čech

Foto
V přednášce PETRA JENČE, archeologa a speleoantropologa Vlastivědného muzea v České Lípě, se budeme moci podrobněji podívat na unikátní paměťový záznam jeskyní a skalních převisů s doklady využívání od loveckého pravěku do novověku. Územně pokryjeme všechny pískovcové oblasti severní části Čech (České Švýcarsko, Českolipsko, Český ráj a střední Pojizeří) a Ještědský kras.
Vstupné: 30 Kč (před začátkem akce).

27
MKZ, Masarykovo náměstí
sobota od 15:00
MKZ Bělá pod Bezdězem
pro děti

Skřítek Třešnička a mrazík Zlobivka

Foto
Liduščino divadlo tentokrát zve na jarní pohádku o pošťuchování mezi končící zimou a začínajícím jarem.
Vstupné: 30 Kč (předprodej), 30 Kč (před začátkem akce).
REZERVACERezervovat je možné ještě 46 vstupenek. | PŘEDPRODEJPředprodej vstupenek v Infocentru.
(Masarykovo nám. 140, Bělá p. Bezdězem)

27
Zámek (1. patro)
sobota od 16:00
Muzeum Podbezdězí
vernisáž

„VŠECHNO, CO MÁM RÁDA“

Foto
Výstava bělské výtvarnice EVY HRUBÉ zahrnuje nejen obrázky z Bělé pod Bezdězem a z rodného Podještědí, kam se stále ráda vrací, ale také oblíbené předměty běžného života, bylinky a v neposlední řadě fotografie, které pořídil manžel Karel.
Výstava potrvá do 9. června 2019.

KALENDÁŘ
KONTAKTY
Kulturní a společenské středisko

tel.: 326 701 216
mapa
© 2012 - 2019 MKZ Bělá pod Bezdězem, ilustrace Oldřich Jelen, vytvořil Webmaster, starší články najdete v Archívu 16d201904