Česká brána Klikni: Hrad Bezděz Klikni: Městská kulturní zařízení - Knihovna V. Holana Klikni: Radnice - Městský úřad Mařatkův pomník Na Stráž Klikni: Římskokatolická farnost Bělá pod Bezdězem Zámek Bělá pod Bezdězem hlavička
šipka
šipka
šipka
šipka
šipka
rezervace
KaSS
KVĚTEN 2018
1
Výstavní sál MKZ
úterý od 13:30
MKZ Bělá pod Bezdězem

KRAJINA V OBRAZECH A KRESBÁCH

Foto
Vernisáž výstavy proběhne v úterý, 1. května ve Výstavním sále MKZ za přítomnosti autora Dalibora Koloce.
Ke stažení
Plakát (jpg, 976 kB)

1
Park na Masarykově náměstí
úterý od 14:00
MKZ Bělá pod Bezdězem
beseda

První Máj - Poetický piknik

Foto
První květen tentokrát přivítáme poezií, kterou na téma „Jaro” napsali žáci, kteří prošli bělskou základní školou. Jejich poetické texty zhudebnila a také bude zpívat Marta Březinová - Němcová.
Práce, které nebyly zhudebněny, přednesou členové Divadýlka na dlani a jeho dětského souboru. Program začíná ve 14 hod. v hudebním altánu
Ke stažení
Plakát (jpg, 1,18 MB)

5
sobota od 15:00
MKZ Bělá pod Bezdězem

Výstava - Svaté obrázky

Foto
Turistickou sezonu na zámku v Bělé pod Bezdězem zahájíme 5. 5. v 15 hod. vernisáží výstavy Svaté obrázky na bělském zámku, která vznikla ve spolupráci s Národním muzeem v Praze. Vedoucí oddělení knižní kultury, kurátor nakladatelských archivů a osobních fondů Knihovny Národního muzea (KNM) PhDr. Pavel Muchka pro nás vybral svaté obrázky z pozůstalosti úředníka Bedřicha Přibila, která je základem fondu svatých obrázků KNM. Výstava je připomenutím výroby tohoto tovaru v dětské manufaktuře na zdejším zámku, i když svatý obrázek vyrobený přímo v Bělé bychom ve sbírce hledali marně.
Vernisáž výstavy doprovodí rukodělná dílnička s výtvarnickou rodinou Jelenových. Tiskařský lis se nám tu zkrátka v sobotu odpoledne nezastaví. Ukončení akce v 17 hod.

6
Zámek (1. patro)
neděle od 15:00
Muzeum Podbezdězí
vernisáž

„BĚLSKÁ KRONIKA 1918 – 1938“

Výstava o všedních i nevšedních dnech na venkovském městě v časech první republiky bude zahájena vernisáží, na které vystoupí pražští písničkáři Franta a Martin Vlčkovi.

12
Komorní sál MKZ
sobota od 15:00
MKZ Bělá pod Bezdězem
pro děti

Bajaja

Foto
Klasická pohádka na motivy příběhu Boženy Němcové, ve které se objeví princ, princezna, drak, kůň a další… O tom, že v životě je vždycky potřeba troška nadhledu, a kouzelný meč taky není k zahození.
Hraje Divadlo NAVĚTVI.
Vstupné: 30 Kč (předprodej), 30 Kč (před začátkem akce). Délka: 45 minut.
REZERVACE UZAVŘENYRezervace již byly uzavřeny.
Vstupenky si můžete zakoupit před představením bez rezervace.

15
Zámek (1. patro)
úterý od 17:00
Muzeum Podbezdězí
vernisáž

Srpnové dny 1968 na Bělsku

Výstava bude zahájena přednáškou PhDr. Milana Bárty z Ústavu pro studium totalitních režimů - "Invaze do Československa v srpnu 1968".

26
Sportovní hala
sobota od 7:30
MKZ Bělá pod Bezdězem
turistika

Máchovi v patách - České středohoří

Foto
V květnovou sobotu se vydáme po Zlaté stezce hradů v Českém středohoří do vinařství v Třebívlicích. Ovšem vinařství si necháme až na závěr, aby naše nohy předčasně neztěžkly.
Putování zahájíme v 9 hod. v Třebenicích prohlídkou Muzea českého granátu. Poté se vydáme v Máchových stopách na zříceninu hradu Košťálov přes zámek Skalka do obce Vlastislav, do míst, kde měla podle Jiráskových Starých pověstí českých proběhnout Lucká válka. Cíl putování je v nedalekých Třebívlicích, které spadají do nejstaršího vinařského regionu v Čechách. Vinařství navazuje na mnohasetletou tradici litoměřických vinic a připomíná příběh nenaplněné lásky Johanna Wolfganga Goetha k baronce Ulrice von Lewetzow. V Třebívlicích navštívíme Zámecké vinařství s komentovanou prohlídkou vinic a degustací vína. Zájemci mohou nahlédnout do malého muzea Ulriky von Lewetzow v zámeckém parku.
Odjezd autobusu z Bělé od sportovní haly je v 7.30, z Doks, autobusového nádraží, v 7.45. Zahájení v Třebenicích v 9 hod. Jízdné je 150 Kč, startovné 30 Kč.
Zlatou tečkou za cestami s Máchou za révou a chmelem bude 8. 9. návštěva Žatce, evropského města piva.
Protože počet míst je omezen, neodkládejte rezervaci místa v autobuse a přihlaste se co nejdříve na všechna nebo jen některá z nabízených putování u Jiřího Bollarda (720 584 360) či na stránkách TPD Bělá pod Bezdězem (http://www.tpdbelapodbezdezem.wbs.cz).
Těšíme se na všechny máchovské romantiky a milovníky vinného či chmelového moku.

29
Zámek (1. patro)
úterý od 17:00
Muzeum Podbezdězí
vernisáž

Eduard Štorch

Foto
Muzeum Podbezdězí připravuje výstavu k výročí 140-ti let od narození Eduarda Štorcha, autora slavného románu Lovci mamutů. Kromě života a díla Mistra budou představeny také originální nálezy mamutích kostí a také nanejvýš vzácné chlupy mamutí srsti, zaslané našemu muzeu z daleké Sibiře, kde byly vydobyty ze zmrzlé ruské půdy!

KALENDÁŘ
KONTAKTY
Kulturní a společenské středisko

tel.: 326 701 216
mapa
© 2012 - 2018 MKZ Bělá pod Bezdězem, ilustrace Oldřich Jelen, vytvořil Webmaster, starší články najdete v Archívu 16d201805