Česká brána Klikni: Hrad Bezděz Klikni: Městská kulturní zařízení - Knihovna V. Holana Klikni: Radnice - Městský úřad Mařatkův pomník Na Stráž Klikni: Římskokatolická farnost Bělá pod Bezdězem Zámek Bělá pod Bezdězem hlavička
šipka
šipka
šipka
šipka
šipka
rezervace
KaSS
DUBEN 2018
21
sobota od 8:00
MKZ Bělá pod Bezdězem

Máchovi v patách - Velké Žernoseky a Oparenské údolí

Foto
Za vinnou révou, romantikou Oparenského údolí a na vrch Lovoš se vydáme v Máchových stopách v sobotu 21. dubna. Navštívíme v Českém středohoří žernoseckou vinařskou oblast ležící nedaleko Litoměřic. Autobusem dojedeme do vsi Oparno. Zde půjdeme kouzelným Oparenským údolím do Oparenského mlýna, kde si budeme moci opéct na otevřeném ohni vuřty, které si s sebou přineseme. Pohodáři pak půjdou dále po zeleně značené naučné stezce Lovoš k přívozu v Malých Žernosekách. Trasa je dlouhá 6 km. Polykači kilometrů se mohou vydat po modré značce na vrch Lovoš, vysoký 570 m, na jehož vrcholu se nachází turistická chata a památný kříž. Značně namáhavý výstup (cca 45 min., délka 2,5 km) je odměněn za krásného počasí dech beroucím výhledem na České středohoří. Z Lovoše sestoupíme po žluté značce do Opárenského údolí a napojíme se na naučnou stezku Lovoš. Od 14 hod. proběhne na zámku Velké Žernoseky prohlídka historických sklepů. Zájemci mohou i některá vína ochutnat.

Odjezd autobusu z Bělé od sportovní haly je v 8:00 hod., z Doks, autobusové nádraží v 8.15, zahájení v Oparnu v 9:30 hod. Jízdné 150 Kč, startovné 30 Kč.
Protože počet míst je omezen, neodkládejte rezervaci místa v autobuse a přihlaste se co nejdříve na všechna nebo jen některá z nabízených putování u Jiřího Bollarda (720 584 360) nebo na stránkách TPD Bělá pod Bezdězem (http://www.tpdbelapodbezdezem.wbs.cz).

KALENDÁŘ
KONTAKTY
Kulturní a společenské středisko

tel.: 326 701 216
mapa
© 2012 - 2018 MKZ Bělá pod Bezdězem, ilustrace Oldřich Jelen, vytvořil Webmaster, starší články najdete v Archívu 16d20180421