Česká brána Klikni: Hrad Bezděz Klikni: Městská kulturní zařízení - Knihovna V. Holana Klikni: Radnice - Městský úřad Mařatkův pomník Na Stráž Klikni: Římskokatolická farnost Bělá pod Bezdězem Zámek Bělá pod Bezdězem hlavička
šipka
šipka
šipka
šipka
šipka
rezervace
KaSS
DUBEN 2018
7
sobota od 8:00
MKZ Bělá pod Bezdězem
turistika

Máchovi v patách - Kokořínsko

Foto
Vydejte se s námi na 15. putování Máchovi v patách na místa spjatá s pěstováním chmele, vinné révy či výrobou moku z těchto surovin.
Jdeme-li s českým romantickým básníkem K. H. Máchou, nesmí chybět tajemství, nešťastná láska nebo nějaký ten mord. A tak naše letošní první putování směrujeme do Kokořínského dolu do Harasova k tzv. Krvomlýnu. V sobotu 7. dubna se vydáme z Bosyně, kde máchovské putování zahájíme, po naučné stezce Poklady Harasova k harasovskému mlýnu, abychom se seznámili s historií zaniklého hrádku a s pověstí, která dala harasovskému Novému mlýnu temný název Krvomlýn. Z Harasova přejedeme autobusem do Vojtěchova a vydáme se po zelené značce Vojtěchovským dolem kolem úžasných skalních útvarů Jestřebických pokliček do Jestřebic a odsud po místním značení Šemanovickým dolem kolem Žižkových maštalí do Šemanovic. Celkem ujdeme 9 km. Vyvrcholením bude návštěva pivovaru v Lobči s občerstvením a ochutnávkou.

Odjezd autobusu z Bělé od sportovní haly je v 8:00 hod., z Doks, autobusového nádraží v 8.15, zahájení v Bosyni v 9:00 hod. Jízdné je 100 Kč, startovné 30 Kč.

Protože počet míst je omezen, neodkládejte rezervaci místa v autobuse a přihlaste se co nejdříve na všechna nebo jen některá z nabízených putování u Jiřího Bollarda (720 584 360) nebo na stránkách TPD Bělá pod Bezdězem (http://www.tpdbelapodbezdezem.wbs.cz).

7
Komorní sál MKZ
sobota od 15:00
MKZ Bělá pod Bezdězem
pro děti

O Palečkovi

Vyprávěním příběhů o lidové postavičce Palečka se nechali inspirovat František Hrubín, Božena Němcová i Jan Werich, a ti zase byli inspirací pro naše autorské, dramatické zpracování pohádkového příběhu.
Inscenace o malém, mrštném a vtipném hrdinovi – je, jak je u souboru zvykem - vsazena do velkých, variabilních, barevných kulis, herci v příběhu vystřídají mnoho převleků a k pomoci jim budou samozřejmě loutky – nejrozmanitějších druhů a velikostí. Děj dokreslují písničky, doprovázené hrou na kytaru a samozřejmě nechybí vtipné a nečekané situace a zápletky.
Pohádku zahraje Divadýlko Mrak.
Vstupné: 30 Kč (předprodej), 30 Kč (před začátkem akce).
REZERVACE UZAVŘENYRezervace již byly uzavřeny.
Vstupenky si můžete zakoupit před představením bez rezervace.
Ke stažení
Plakát (jpg, 755 kB)

KALENDÁŘ
KONTAKTY
Kulturní a společenské středisko

tel.: 326 701 216
mapa
© 2012 - 2018 MKZ Bělá pod Bezdězem, ilustrace Oldřich Jelen, vytvořil Webmaster, starší články najdete v Archívu 16d20180407