Česká brána Klikni: Hrad Bezděz Klikni: Městská kulturní zařízení - Knihovna V. Holana Klikni: Radnice - Městský úřad Mařatkův pomník Na Stráž Klikni: Římskokatolická farnost Bělá pod Bezdězem Zámek Bělá pod Bezdězem hlavička
šipka
šipka
šipka
šipka
šipka
rezervace
KaSS
BŘEZEN 2018
8
Zámek (1. patro)
čtvrtek od 17:00
Muzeum Podbezdězí
přednáška

Jak sestavit rodokmen

Foto
Mgr. Marcela Freimuthová nás seznámí s tím, jak se začíná a postupuje při tvorbě rodokmenu, jaké doklady a prameny potřebujeme, co nabízejí archivy, případně internetová fóra a další elektronické zdroje ...
Vstupné: 30 Kč (před začátkem akce).

15
Výstavní sál MKZ
čtvrtek od 16:30
MKZ Bělá pod Bezdězem
vernisáž

Cesta do Afriky - výstava ZUŠ

Foto
Výstava žáků ZUŠ, pod vedením Jarmily Novákové pro Vás připravuje barevnou výstavu o putování do Afriky a možná ještě dál.
Na vernistáž Vás zveme ve čtvrtek 15. března od 16.30.
Ke stažení
Plakát (jpg, 773 kB)

17
IC s expozicemi na zámku
sobota od 13:00
MKZ Bělá pod Bezdězem

Velikonoční odpoledne na zámku

Foto
Závěr měsíce března patří Velikonocům, s jejich přípravami a výzdobou ale začínáme již mnohem dříve. My vás tedy zveme na tradiční předvelikonoční setkání na zámku, kde si po celé odpoledne můžete vytvořit výrobky s jarní a velikonoční tématikou, nebo se nechat jen inspirovat. Můžete se těšit na možnost upletení klasické pomlázky, vytvoření kraslic pomocí barevného vosku či zdobení perníčků s velikonočním a jarním motivem. Samozřejmě nebude chybět Blanka Bajerová z Květinky, se kterou se vyrobíte různé jarní dekorace. Pro naše nejmenší bude připravena malá výtvarná dílnička.
Vstupné je tentokrát zdarma.
Ke stažení
Plakát (jpg, 306 kB)

22
Zámek (1. patro)
čtvrtek od 17:00
Muzeum Podbezdězí
beseda

Velikonoční inspirace - Madeirové kraslice

Foto
Přijďte si s Mgr. Ivanou Sýkorovou vyrobit děrované kraslice. Jejich název je odvozen od typické „madeirové“ výšivky, kterou kraslice touto výzdobou připomínají.
Vstupné: 30 Kč (před začátkem akce).

24
Komorní sál MKZ
sobota od 15:00
MKZ Bělá pod Bezdězem
pro děti

Minimax a mravenec

Foto
Napadlo vás někdy, jaké by to bylo, kdybyste byli na jeden den maličcí jako mravenci? Co byste si chtěli užít? Na co byste asi museli dávat pozor? Přežili byste vůbec jeden jediný den?Pohádka Minimax a mravenec vám právě jeden takový den, jednoho neobyčejného chlapce, ukáže. Loutkové představení od moderního autora ze světa hmyzu, plné napínavých momentů a přírodovědeckých poznatků, vám přináší Divadlo KAKÁ.
Vstupné: 30 Kč (předprodej), 30 Kč (před začátkem akce). Délka: 45 minut.
REZERVACE UZAVŘENYRezervace již byly uzavřeny.
Vstupenky si můžete zakoupit před představením bez rezervace.
Ke stažení
Plakát (jpg, 743 kB)

24
IC s expozicemi na zámku
sobota od 16:00
MKZ Bělá pod Bezdězem
výstava

Výstava - Světlo v obraze

Foto
Městská kulturní zařízení Bělá pod Bezdězem si vás dovolují pozvat na výstavu děl posluchačů 6. semestru Mladoboleslavské univerzity třetího věku a vzdělávání seniorů, obor Kreslení, malba a jiné malířské techniky. Své práce představí Ing. arch. Helena Burešová, Ing. Ota Pavlík, Svatopluk Beneš, diplomovaný technik; Jiří Suchánek, Václav Lang, Soňa Zálešáková a Lenka Michalová.
Vernisáž výstavy proběhne v sobotu 24. března 2018 v 16.00 hodin v IC s expozicemi na bělské zámku (v přízemí pod věží). Výstava bude ukončena v pondělí 30. dubna 2018. Výstavu si můžete prohlédnout ve všední dny od 9. 00 do 12. 00 hodin a od 13. 00 do 16.00 hodin.

KALENDÁŘ
KONTAKTY
Kulturní a společenské středisko

tel.: 326 701 216
mapa
© 2012 - 2018 MKZ Bělá pod Bezdězem, ilustrace Oldřich Jelen, vytvořil Webmaster, starší články najdete v Archívu 16d201803