Česká brána Klikni: Hrad Bezděz Klikni: Městská kulturní zařízení - Knihovna V. Holana Klikni: Radnice - Městský úřad Mařatkův pomník Na Stráž Klikni: Římskokatolická farnost Bělá pod Bezdězem Zámek Bělá pod Bezdězem hlavička
šipka
šipka
šipka
šipka
šipka
rezervace
KaSS
ŘÍJEN 2017
5
Zámek (1. patro)
čtvrtek od 15:30
Muzeum Podbezdězí
výstava

Tradiční vějíře asijského kontinentu

Komentovaná prohlídka výstavy Tradiční vějíře asijského kontinentu. Půvab, historii i zapomenutou slávu vějířů nám přiblíží autorka výstavy Mgr. Ludmila Kotorová, kurátorka uměleckoprůmyslového oddělení Západočeského muzea v Plzni.

5
Komorní sál MKZ
čtvrtek od 17:00
MKZ Bělá pod Bezdězem
přednáška

Přednáška - Titanic

Foto
Zveme Vás na poutavé vyprávění, které nabídne nový pohled na nejznámější lodní tragédii. Přednáška se koná v rámci Týdne knihoven.
Dana Šimková, která se tímto tématem zabývá již víc než 18 let, Vás provede historií počínající návrhem stavby parníku, přes komplikace při stavbě a jeho spuštění na moře, až po nešťastný náraz a potopení. Uslyšíte nejen obecně známé informace, ale i nejnovější objevy a teorie. Během přednášky dostanete palubní lístky a seznámíte se ve zkratce s osudy přibližně čtyřiceti pasažérů a členů posádky, z nichž se většina nedostala do filmů. Součástí přednášky jsou i ukázky věcí z Titaniku, některé v kopiích, ale jsou mezi nimi i originály.
Doufáme, že Vás tímto zajímavým tématem potěšíme, a těšíme se na Vaši účast.
Ke stažení
Plakát (jpg, 1,31 MB)

12
Zámek (1. patro)
čtvrtek od 17:00
Muzeum Podbezdězí
přednáška

Civilizační choroby

Foto
Přednáška MUC. Jakuba Šimona o civilizačních nemocech sužujících muže i ženy v 21. století. Dozvíme se nejen o problematice vysokého krevního tlaku, cholesterolu a cukrovky, ale především o prevenci těchto nemocí.
Zájemci si mohou nechat změřit krevní tlak.
Vstupné: 20 Kč (před začátkem akce).

14
sobota od 7:00
MKZ Bělá pod Bezdězem
turistika

Máchovi v patách na podzim_Zbiroh

Foto
Podzimní výprava ve stopách básníkových je malou odměnou pro všechny jeho věrné poutníky i souputníky. Výprava na Zámek Zbiroh bude hlavně o poznání. Zámecký okruh vám odhalí historii zbirožského zámku od dob jeho vzniku na sklonku 12. století až do jeho novodobých dějin. Výklad historie zdejšího místa je obohacen také o historii templářského řádu s některými zcela unikátními exponáty. Prohlídka zahrnuje ukázky nálezů z hradní studny, Strousbergův salonek, Zednářský salonek s zednářskými ceremoniemi a Secesní salobnek zahrnující tvorbu Alfonse Muchy. Dále navštívíte jedinečné prostory monumentálního Muchova sálu, ve kterém Alfons Mucha, člen Zednářů, namaloval své nejznámější dílo “Slovanská epopej”.
ODJEZDY:
7.00 - Bělá pod Bezdězem, od Sportovní haly
7.10 - Bělá pod BEzdězem, Hlavní nádraží (čekáme na přípoj od ČL)
7.20 - Mladá Boleslav, od Rolnické školy

14
Komorní sál MKZ
sobota od 15:00
MKZ Bělá pod Bezdězem
pro děti

O slunci a králi Hamounovi

Foto
Pohádkový příběh o tom, že kdo chce stále víc a víc, nakonec nemusí mít vůbec nic. Ještě že to v pohádkách vždycky dobře dopadne! Že by se tedy král Hamoun nakonec polepšil? Přijďte se přesvědčit do Komorního sálu MKZ.
Vstupné: 30 Kč (předprodej), 30 Kč (před začátkem akce).
REZERVACE UZAVŘENYRezervace již byly uzavřeny.
Vstupenky si můžete zakoupit před představením bez rezervace.
Ke stažení
Plakát (jpg, 1,31 MB)

15
IC s expozicemi na zámku
neděle od 13:00
MKZ Bělá pod Bezdězem

Rukodělná dílnička - Seno

Foto
Na přání účastníků květnové dílničky, kdy jsme vyráběli srdíčka a sluníčka ze sena, zopakujeme tento kurz znovu. Tentokrát však budeme vyrábět oblíbený motiv sov. Dílnička je vhodná i pro starší děti. V rámci vstupného Vám poskytneme materiál na menší sovu, velkou si budete moci vyrobit za příplatek 70 Kč.
Vstupné: 20 Kč (před začátkem akce).
Ke stažení
Plakát (pdf, 6,84 MB)

19
Zámek (1. patro)
čtvrtek od 13:00
Muzeum Podbezdězí

Babiččin blešáček

Foto
Bělské ženy Vás zvou do Muzea Podbezdězí na setkání, kam si může každý přinést nepotřebné oblečení, nebo si  naopak domů něco odnést.
Délka: 5 minut.

31
Výstavní sál MKZ
úterý od 14:00
MKZ Bělá pod Bezdězem
výstava

Výstava - Umění bez hranic

Foto
Správa uprchlických zařízení Ministerstva vnitra Vás zve na výstavu prací klientů Záchytného zařízení pro zajištění cizinců Bělá-Jezová.
Slavnostní otevření se koná v úterý 31. října od 14.00 hodin ve výstavním sále MKZ.
Ke stažení
Plakát (jpg, 951 kB)

KALENDÁŘ
KONTAKTY
Kulturní a společenské středisko

tel.: 326 701 216
mapa
© 2012 - 2018 MKZ Bělá pod Bezdězem, ilustrace Oldřich Jelen, vytvořil Webmaster, starší články najdete v Archívu 16d201710