Česká brána Klikni: Hrad Bezděz Klikni: Městská kulturní zařízení - Knihovna V. Holana Klikni: Radnice - Městský úřad Mařatkův pomník Na Stráž Klikni: Římskokatolická farnost Bělá pod Bezdězem Zámek Bělá pod Bezdězem hlavička
šipka
šipka
šipka
šipka
šipka
rezervace
MKZ
ZÁŘÍ 2018
20
Zámek (1. patro)
čtvrtek od 17:00
Muzeum Podbezdězí
beseda

MUZEJNÍ KAVÁRNA - Vzpomínkové odpoledne

V rámci výstavy Srpnové dny 1968 na Bělsku si s pamětníkem plk. v. v. Josefem Haislerem připomeneme bezprostřední události po srpnových dnech 1968 v Bělé pod Bezdězem.
Vstupné: 30 Kč (před začátkem akce).

22
Komorní sál MKZ
sobota od 15:00
MKZ Bělá pod Bezdězem
pro děti

Pohádkové představení - Červík a Světluška, jak se našli

Foto
Jak se našli Červík a Světluška se dozvíte, když s dětmi přijdete v sobotu 22. září 2018 v 15 hod. do komorního sálu MKZ na Masarykově náměstí. Těšíme se na Vás :-)
Vstupné: 30 Kč (před začátkem akce).

23
IC s expozicemi na Zámku
neděle od 13:00
MKZ Bělá pod Bezdězem

Dílnička - ubrousková technika

Foto
Kdo by neznal výrobky zdobené ubrouskovou technikou. Na každém jarmarku nebo rukodělném trhu najdeme stánek s rozkošnými krabičkami, vázičkami nebo rámečky. Co kousek, to originál. Také se rádi kocháte uměním šikovných výtvarnic? Nyní máte příležitost vyzkoušet si, že tato metoda zdobení předmětů, není nikterak náročná a možnost, vytvořit si vlastní originální výrobek. Pokud máte chuť tvořit, přijďe v neděli 23.9.2018 ve 13:00 hod. do rukodělné dílničky Infocentra na zámku.
Ke zdobení pro Vás budou připravené krabičky, rámečky, květináče a také ubrousky s různými motivy. Můžete si též donést vlastní předmět, vhodný ke zdobení touto technikou, nejlépe mírně savý materiál (dřevo, papír, překližka,..)
Přijďte a zjistíte mimo jiné, jak úžasný relax takové tvoření je, jak pomáhá přetížené duši na chvíli zpomalit, zrestartovat. Těšíme se na Vás.
Případným zájemcům doporučujeme si svou účast včas rezervovat, neboť kapacita dílničky je omezena.
Vstupné: 20 Kč (před začátkem akce).

23
Komorní sál MKZ
neděle od 18:00
MKZ Bělá pod Bezdězem
hudba

Lístky do památníku

Foto
Oslavme 100. výročí vzniku republiky nádhernou českou hudbou, ale i humorným pohledem do života našich prababiček.
Musica dolce vita vám přináší hudební program proložený čtením z knih známé herečky, spisovatelky a malířky Ivy Hüttnerové.
Vstupné dobrovolné.

28
Park na Masarykově náměstí
pátek od 10:00
MKZ Bělá pod Bezdězem

Sázení Lípy republiky

Běláci jsou právem hrdi na svůj rozlehlý, nádherný park uprostřed města, se spoustou unikátních věkovitých stromů jak cizokrajných, ale také těch našich českých. Shodneme se jistě na tom, že nedávná revitalizace parku dala těmto zázračným a užitečným rostlinám vyniknout. Dne 28. září 2018 do seznamu významných stromů v bělském parku přibude další srdcovka, a to doslova. V přední části parku, v blízkosti sochy Na stráž!, v den české státnosti společně zasadíme strom pro nás Čechy nejvýznamnější, a sice lípu srdčitou, náš národní strom.
Rok 2018 je ve znamení celonárodních oslav 100 let od vzniku Československa. Bělá pod Bezdězem se k oslavám hlásí a připojí se právě zasazením tzv. Lípy republiky v rámci projektu Lípy republiky 2018.
Akce Lípa republiky 2018 se koná za přítomnosti vedení města dne 28. září 2018 od 10 hod. na Masarykově náměstí. Při této příležitosti bude na místě připraven krátký kulturní pořad, na který vás srdečně zveme.
Těšíme se na vaši účast.

ŘÍJEN 2018
2
Komorní sál MKZ
úterý od 17:00
MKZ Bělá pod Bezdězem
beseda

Cestopisná beseda "na bramboře kolem světa"

Foto
Městská kulturní zařízení Vás zvou na cestopisnou besedu "Na bramboře kolem světa". Dobrodružné vyprávění cestovatelů Kateřiny Kaldusové a Františka Nykla si můžete poslechnout dne 2.10.2018 od 17.00 hod. v komorním sále MKZ v Bělé pod Bezdězem. Těšíme se na Vás.

6
Zámek (1. patro)
sobota
Muzeum Podbezdězí
pro děti

Dětský den: „Poznej své náměstí“

U příležitosti výstavy „BĚLSKÁ KRONIKA 1918 – 1938“, která zachycuje všední i nevšední dny venkovského města v časech první republiky, se uskuteční zábavné odpoledne pro děti a rodiče -  módní přehlídka, hrací interaktivní prvky, zábavné a poučné soutěže, které dětem přiblíží historii bělského náměstí. Na zámeckém schodišti budou vystaveny originály kreseb Bedřicha Rathouského, které se staly předlohou obrázků v nové stálé expozici.

6
Komorní sál MKZ
sobota od 15:00
MKZ Bělá pod Bezdězem
beseda

Četník Michal Dlouhý

Foto
Městská kulturní zařízení Vás zvou dne 6.10.2018 od 15.00 hod do komorního sálu MKZ, na poutavé vyprávění Plk. JUDr. Michala Dlouhého, autora předlohy k Četnickým humoreskám. Vstupné zdrama.

6
IC s expozicemi na zámku
sobota od 17:00
MKZ Bělá pod Bezdězem
vernisáž

Výstava obrazů na zámku

Foto
Srdečně Vás zveme do infocentra na zámku v Bělé pod Bezdězem, kde dne 6.10.2018 od 17.00 hod. proběhne vernisáž výstavy obrazů absolventů univerzity třetího věku.
Své práce zde představí výtvarné sdružení nazvané SPEKTRUM. Tvorba volně navazuje na výstavu Světlo v obrazech z letošního jara. Expozice je opět charakteristická žánrovou pestrostí, která vychází z volného výběru témat jednotlivých obrazů i z možnosti použití různých výtvarných technik. Obohacením výstavy je několik místních motivů. Výstava potrvá do 6. 11. 2018.

11
Zámek (1. patro)
čtvrtek od 17:00
Muzeum Podbezdězí
přednáška

 Diplomat Ferdinand Veverka

Přednáška k příležitosti 100. výročí vzniku samostatného Československa.  PhDr. Luděk Beneš nám připomene významného meziválečného diplomata, bělského rodáka Ferdinanda Veverku, jenž stál u zrodu Československé republiky a reprezentoval ji na mezinárodním poli až do roku 1939.
Vstupné: 30 Kč (před začátkem akce).

13
Komorní sál MKZ
sobota od 15:00
MKZ Bělá pod Bezdězem
pro děti

Kominíček a štěstí

Pohádka Komeníček a štěstí

18
Zámek (1. patro)
čtvrtek od 17:00
Muzeum Podbezdězí
přednáška

Osvobozené divadlo

Přednáška Jana Bázlera o vzniku Osvobozeného divadla a o osudech lidí s ním spojených.
Vstupné: 30 Kč (před začátkem akce).

20
IC s expozicemi na zámku
sobota od 13:00
MKZ Bělá pod Bezdězem

Rukodělná dílnička na zámku - origami náušnice

Foto
Origami, je složenina japonských slov oru – skládat a kami – papír. Nazýváme tak japonské umění skládání rozličných motivů z papíru. My si v naší zámecké dílničce tentokrát vyzkoušíme jemnocit, neboť se za odborného vedení šikovné lektorky, naučíme vyrábět origami náušnice. Pokud tedy máte čas a chuť, přijďte si vyzkoušet svou zručnost nebo se prostě odreagovat od všedních starostí a tvořivě odpočívat. Bonusem jistě bude radost z vlastnoručně vyrobeného originálního šperku. Těšíme se na Vás.
Vstupné: 20 Kč (předprodej), 20 Kč (před začátkem akce).
REZERVACERezervovat je možné ještě 46 vstupenek. | PŘEDPRODEJPředprodej vstupenek v Infocentru.
(Masarykovo nám. 140, Bělá p. Bezdězem)

28
Park na Masarykově nám.
neděle od 9:30
MKZ Bělá pod Bezdězem

100 let poté

Foto
Dne 28. října vyvrcholí oslavy 100. výročí naší republiky. Zveme Vás proto na slavnostní setkání do parku na náměstí, kde společně položíme květiny k památníku Na stráž. Součástí programu je i hudební pásmo národních písní a skladeb v podání skupiny Brasstet a kabaretní představení "Republika, takový krásný sen", kterou pro tuto příležitost připravilo Divadýlko na dlani.

LISTOPAD 2018
8
Zámek (1. patro)
čtvrtek od 17:00
Muzeum Podbezdězí
přednáška

Rod pánů z Michalovic

Přednáška Mgr. Pavla Sosnovce o významném rodu, kterému přes 200 let patřilo nejen Boleslavsko. První pán z Michalovic – Jan - proslul jako účastník rytířských turnajů, poslední pán z Michalovic – Jindřich II. Kruhlata - zemřel na následky zranění v bitvě roku 1468.
Vstupné: 30 Kč (před začátkem akce).

22
Zámek (1. patro)
čtvrtek od 17:00
Muzeum Podbezdězí
přednáška

FOTOKOUTEK: Podolí v proměnách času

Všichni máme rádi obrázky z našeho mládí a ze života našich předků. V rámci cyklu Fotokoutek tentokrát navštívíme Bělou pod Bezdězem – PODOLÍ, kde budete moci porovnávat dnešní pohledy s pohledem do minulosti.
Vstupné: 30 Kč (před začátkem akce).

NOVINKY
KONTAKTY
Městská kulturní zařízení Bělá pod Bezdězem, příspěvková organizace
Masarykovo nám. 140
294 21 Bělá pod Bezdězem
IČ: 624 51 502
mkz©mkzbela.cz

Ředitel
tel.: 326 701 644
reditel©mkzbela.cz

Účtárna
tel.: 326 702 703
cermakova©mkzbela.cz

Jarmarky
tel.: 326 701 216
kass©mkzbela.cz
 
Datová schránka
ID schránky: 5yzk5ic
mapa
© 2012 - 2018 MKZ Bělá pod Bezdězem, ilustrace Oldřich Jelen, vytvořil Webmaster, starší články najdete v Archívu